+371 27-808-483
kart lv
feat01 Zoodārzs 500 м 2 min
feat05 Ķīšezers 1,6 km 6 min
feat06 Vecrīga 8 km 15 min
feat07 Pludmale “Vecāķi” 14 km 20 min
feat08 Lidosta “Rīga” 17 km 25 min
feat09 Pasažieru termināls 8 km 14 min
feat10 Jūrmala 35 km 45 min
feat11 Sigulda 50 km 45 min

Dzīvesvieta - Mežaparks jeb Kaiserwald (Karaliskais dārzs)

GARDEN APARTMENTS: Visbijas 45, Rīga, Mežaparks, LV-1014

Mēs smeļamies iedvesmu šajā brīnišķīgajā vidē - vietā, kur ir uzceltas mūsu mājas, vietā, kur var apvienot dzīvi pilsētā ar visām tās ērtībām un priekšrocībām un tajā pat laikā iespējams baudīt priežu smaržu, apkārtnes plašumu, ārpilsētas klusumu un pieejamas dažādas sportiskas aktivitātes svaigā gaisā.Vecais Mežaparka nosaukums, kas radās 17. gadsimtā bija Kaiserwald (Karaliskais dārzs). Līdz ar lielā meža parka attīstību to sāka dēvēt par Mežaparku. Ideja par atpūtas un izklaides parku Rīgas iedzīvotājiem radās 19. gadsimta beigās, kad mākslas pasaulē valdīja romantisma virziens. Tajā laika galvenais Rīgas inženieris Gustavs Ādolfs Agte un Rīgas parku un ainavu arhitekts Georgs Kulfats piedāvāja blakus esošo Ķīšezera teritoriju padarīt par atpūtas parku un nelielu savrupmāju ciematu Rīgas iedzīvotājiem. Savrupmāju ciemata ideja tika iemiesota dzīvē, ievērojot tajā laikā aktuālo pilsētas apbūves tendenci – pilsēta kā dārzs. Sākotnējā apbūve tika veikta jūgendstilā, tad sekoja funkcionālisms un vēlāk padomju klasicisms jeb Staļina baroks, kas skāra arī paša parka teritoriju. Katrs nākamais laikmets pārsteidza ar savu jauno elpu un vērtību skalu.

Mežaparks ikvienam piedāvā iespēju aktīvi pavadīt laiku ar savu ģimeni, draugiem vai kolēģiem: mežā vai ezera krastā, klausoties putnu dziesmās un vērojot dabas skaistumu, braucot ar riteni, ragaviņām vai skrituļslidām, ar dēli vai uz slēpēm. Mežaparku ir iemīlējuši velosipēdisti, jo tā rietumu pusē ir izbūvēti speciāli marķēti veloceliņi, kuri ved mežā. Tie, kuri nebaidās apmaldīties, var droši braukt pa nemarķētajām takām, kuru Mežaparkā ir tik daudz, ka ne saskaitīt. Savukārt tos, kuriem patīk eleganti braukāties vai sacensties uz ātrumu ar citiem skrituļošanas mīlētājiem, sagaida asfaltēti celiņi. Tumšajos vakaros celiņi tiek izgaismoti un ziemā attīrīti no sniega. Samtainajās augusta naktīs un tumšajā februārī Latvijā ir vērojams zvaigžņu lietus, lai to varētu vērot, ir vajadzīga vieta ārpus izgaismotās pilsētas un tāda vieta ir Mežaparka lielā pļava. Tā atrodas omulīgā priežu silā. Bērnus vienmēr piesaista rotaļu laukums. Šūpoles, trepītes un slīdkalniņi – šie maģiskie būvējumi kā magnēts pievelk katru bērnu. Tādas izklaides un attīstības iespējas Mežaparkā piedāvā brīnišķīgs labiekārtots rotaļu laukums, kurā sev aizraujošas nodarbes atradīs ne tikai paši mazākie, bet arī pusaudža vecuma bērni. Viena no piedāvātajām Mežaparka izklaides iespējām ir Meža kaķa trase – aprīkota trase ar šķēršļiem, kuri piestiprināti uz meža kokiem un atrodas diezgan augstu virs zemes.

Mežaparka teritorijā atrodas arī Rīgas Zoodārzs. Tā ir vieta, kur pazūd laika izjūta, gan lieli, gan mazi aizmirst savas ikdienas rūpes un satraukumus, lieliski pavadot laiku svaigā gaisā un priecājoties par dzīvas dabas daudzveidību.

No vienas puses Mežaparka teritorija robežojas ar Ķīšezeru, kura krastā atrodas labiekārtota peldvieta, kur regulāri tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, ir pludmales, kā arī neliela laivu, jahtu un ūdens motociklu piestātne.

ATVĒRTO DURVJU DIENAS

dienas lv

Lūdzu, pieteikt apmeklējumu zvanot pa t.: 27-808-483

Developed by "Modern City"

+371 27-808-483 | Visbijas 45, Rīga, Mežaparks, LV-1014 | info@gardenapartments.lv

Lai iepazītos ar citiem mūsu projektiem, skatīt: www.zirnusala.lv | www.astras.lv

icon