Projekta tehniskais apraksts

Nesošās konstrukcijas, pārsegumi

Nesošās konstrukcijas pārsvarā ir 300mm biezas sienas no monolīta dzelzsbetona (klase B30), vietām tās ir 300 mm platas mūrētas FIBO sienas.
Stāvu pārsegumus veido 50 – 220 mm betons, 60 mm bieza ekstrudētā putupolisterola  kārta un 50 – 70 mm vieglbetona izlīdzinošais slānis.

Terases

Terases sastāda 21% no ēkas kopējās platības. Terašu slīpums veidots no 2 – 6 cm bieza keramzīta betona slāņa, tādējādi veidojot 0,5 – 1,5 % slīpumu ūdens novadīšanai.
Terasēm izbūvēta dubulta hidroizolācija divos dažādos līmeņos, kas aizsargā pret ūdens teci terasēs. Virs uzstādītās siltumizolācijas terasēs 7 cm biezumā ir ieliets armēts betons. Uz terasēm uzstādītais siltumizolācijas slānis pilnībā nodrošina siltumizolāciju ēku iekštelpās (izbūvēts atbilstoši LB standartiem). Zem terasēm esošais pārsegums ir nosiltināts tā, lai dzīvokļos neveidotos ”aukstuma tiltiņi”. Betons ir pārklāts ar augstas kvalitātes itāļu akmens masas flīzēm, un šuves apstrādātas ar ūdens necaurlaidīgu šuvju aizpildītāju. Ūdens savākšanai terasēs izbūvēti „ACO GALA” trapi un kanāli. Terašu margas izgatavotas no cinkota un krāsota metāla ar nerūsējoša tērauda roku balstu. 

Fasāde

Fasādes apdarei izmantoti trīs veidu materiāli: neapstrādāts betons, kas pārklāts ar caurspīdīgu pretputekļu grunti, ventilējamā fasāde izbūvēta ar ETERNIT fasādes plāksnēm,turklāt īpaši pievilcīgu fasādi padara Igaunijā ražotie „THERMORY” oša koka dēļi, kas ir termiski apstrādāti ar tvaiku augstā temperatūrā. Tādā veidā mūsu izvēlēto koka dēļu kalpošanas ilgums ir vairākas reizes pārsniedz standarta dēļu kalpošanas laiku. Dēļi nevērpjās, nebojājās, neuzsūc mitrumu, neizplešas un nesaraujas. Fasādes dēļi ir papildus apstrādāti ar vācu ražotāja BWS eļļu tumši brūnā tonī.

Fasādes izbūvēja SIA "FCSM".

Ārsienas

Ārsienas mūrētas no 5MP tipa (spiedes izturība) FIBO blokiem. Fasādes siltināšanai izmantota 150 – 200 mm "ISOVER" akmensvate.

Logi

Mājām esam izvēlējušies 78 mm biezus impregnētus un lakotus priedes koka konstrukcijas logus ar alumīnija uzlikām fasādes daļā. Dzīvokļos ir uzstādītas ārējās un arī iekšējās palodzes.

Tajos izmantotas dubultās stikla paketes. Iekšējā stikla biezums ir 6 mm, tas apstrādāts ar selektīvo pārklājumu un, atkarībā no nepieciešamības, izmantots 4 – 6mm biezs vidējais stikls, savukārt ārējā stikla biezums ir 6 mm. Paketes ir piepildītas ar argona gāzi un nodrošina 35dB skaņas izolāciju. Ārējais stikls atstaro 33% ārējās siltumenerģijas un 25% no iekšpuses.

Ūdens izturības raksturlielums ir līdz 600 Pa, siltumcaurlaidības koeficients (Uw vērtība) ir ~1.00 (m²K).
Lielās stikla paketes ir rūdītas gan no ārpuses, gan iekšpuses. Pa perimetru stikla paketēm ir uzstādīti "Chromatech" ultra rāmīši, kuri nodrošina efektīvu siltumenerģijas zuduma samazināšanu, kas parasti notiek starp loga rāmi un stikla paketi. Montāžas laikā tiks uzstādītas gan ārējās, gan iekšējās tvaika izolācijas lentes. Pagrabā uzstādīti plastmasas logi ar piecu plastmasas kameru sistēmu.
Jaunāko tehnoloģiju gaisa vārsti nodrošina ērtu un patīkamu logu ekspluatāciju.  

Logus izgatavoja SIA "Viljandi Aken ja Uks".

Jumts

Jumtam ir izbūvēts tvaika izolācijas apakšklājs, ieklāta cietā vates siltumizolācija 250 – 350 mm biezumā (atkarībā no slīpuma),un virs siltumizolācijas uzklāta dubultā „UNIFLEX EKP” hidroizolācija. Jumta izstrādē īpaši pievērsta uzmanība tvaika izolācijas slāņa aizsardzībai. Jumta ventilāciju nodrošina uzstādītie aeratori.
Jumta parapeti veidoti no skārda seguma un atbilstošas akmens vates siltumizolācijas.

Jumtu izbūvēja SIA "ALMONT".

Starpsienas

Sienas starp dzīvokļiem izbūvētas no 200mm bieziem Igaunijas ražotāja FIBO MPa5 keramzīta betona blokiem, kas ir armēti un apmesti no abām pusēm. Sienas nodrošina 55dB skaņas izolāciju, kas atbilst Latvijas būvnormatīviem. Šahtas veidotas no 100 mm bieziem FIBO MPa5 blokiem.

Iekšsienas izbūvēja SIA "SALTEM".

Drošība

Objekta teritorijā, autostāvvietā un kāpņu telpās ir uzstādīta videonovērošanas sistēma. Visās koplietošanas telpās ir uzstādīti siltuma un dūmu detektori, kas raida trauksmes signālu uz tehnisko telpu. Dzīvokļos darbojas autonoma dūmu detektoru sistēmas signalizācija.

Vājstrāvu sistēmas izbūvēja SIA "DDF".

Ventilācija

Īpaša uzmanība ir pievērsta pilnvērtīgai gaisa apmaiņai iekštelpās. Lai izvairītos no jebkādas ventilācijas ietekmes uz kaimiņiem, katra dzīvokļa virtuvei un sanitārajam mezglam ir izbūvēts atsevišķs gaisa izplūdes kanāls. Katrā šahtā ir  individuālo kanālu ventilatori, kuri, nodrošinās pietiekamu gaisa plūsmas vilkmi.
Pazemes autostāvvietas ventilācija nodrošina automašīnu izplūdes gāzu izvadīšanu caur ventilācijas šahtām.

Ir izbūvēti viesistabās un guļamistabās svaiga gaisa padeves bloki "AERECO", ko var regulēt atbilstoši īpašnieka vēlmēm pēc gaisa apmaiņas.

Ventilāciju izbūvēja SIA "VENT ECO PROJECT".

Kondicionēšana

Dzīvokļu (platībā virs 80m²), viesistabās ir uzstādīti kondicionieri, kas pielāgo gaisa dzesēšanas jaudu atkarībā no telpas temperatūras, tādā veidā ietaupot elektroenerģiju. Kondicioniera ārējie bloki izvietoti uz terasēm. Tiem iespējams pieslēgt vēl divus papildus telpu kondicionierus.

Kondicionēšanu izbūvēja SIA "NST".

Apkure

Ēka ir pieslēgta A/S "Latvijas gāze" gāzesvadam. Kāpņutelpās ir uzstādīta siltuma uzskaites sistēma, kas aprēķina katra dzīvokļa siltuma patēriņu.
Dzīvokļos ir uzstādīti firmas "Purmo" radiatori un konvektori ar siltuma regulēšanas funkciju. Katrā dzīvoklī  izbūvēts kolektors, kas nodrošina vienmērīgu siltuma sadali dzīvoklī esošajās telpās, kā arī novērš iespējamo gaisa burbuļu atrašanos apkures sistēmā.

Sanitārajos mezglos papildus ērtībai un komfortam ir  ierīkotas apsildāmās grīdas ar DEWI 535 regulatoru, tādējādi, dzīvokļa īpašnieks var apsildīt grīdas viņam vēlamajos laikos un temperatūrā.
Ēkas pagrabstāvā esošajā katlu telpā uzstādīti jaunākās paaudzes "Viessmann" kondensāta gāzes katli "VITODENS" 200 W 30 – 200 kW, kuri, salīdzinājumā ar parastajiem gāzes katliem, ir būtiski ekonomiskāki.

Apkures sistēma uzpildīta ar pretaizsalšanas šķidrumu, kas novērš iespēju apkures sistēmas bojājumiem ziemas sezonā.

Apkures sistēmu izbūvēja SIA "AVK Sistēmas". 

Ūdens apgāde un kanalizācija

Ēkai ir "Rīgas Ūdens" pilsētas ūdensvada pieslēgums.

Katrā dzīvoklī ir digitāls ūdens skaitītājs, ar kā palīdzību ēkas apsaimniekotājs var automātiski nolasīt visu dzīvokļu skaitītāju rādījumus kāpņutelpās. Ēkā ir nodrošināta karstā ūdens cirkulācija. Karstā ūdens sagatavošana notiek katlu mājā.

Ēkas pagrabstāvā izveidota arī ugunsdzēsības ūdensapgādes sistēma.

Objekta teritorijā ir izbūvēta lietus kanalizācijas un drenāžas sistēma, kas nodrošina ūdens novadīšanu no ēkas un tai tuvāk pieguļošās teritorijas. Uz ēkas terasēm un jumta ir izveidota lietus kanalizācijas sistēma ar apsildāmiem "ACO GALA" lietus novadīšanas kanāliem un terašu piltuvēm. Arī ēkas pazemes autostāvvietā izbūvēta ražošanas kanalizācijas sistēma ar "ACO GALA" drenāžas sistēmas kanāliem, kas savāc visa veida šķidrumus (sniegu, ūdeni, eļļu), ko rada pagrabstāvā novietotās automašīnas.
Kanalizācijas ūdeņi tiek attīrīti no pagrabstāvā potenciāli esošas eļļas un smiltīm. Atsevišķi no kanalizācijas ir izbūvēta kondicionieru kondensāta novadīšanas sistēma, kas novērš iespējamo smaku veidošanos dzīvokļos.

Peimājas parka teritorijā izbūvēta dārza laistīšanas sistēma.

Ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu izbūvēja SIA "AVK Sistēmas".

Elektrība

Lai nodrošinātu dzīvokļu īpašniekus ar maksimālu komfortu, dzīvokļos ir pārdomāti un pietiekamā daudzumā  izvietotas kontaktligzdas, slēdži un elektrības izvadi gaismekļiem.  Uzstādīti firmas "SIEMENS" kontaktligzdu un slēdžu mehānismi. 
Katra dzīvokļa individuālos elektroenerģijas patēriņa rādījumus, ēkas apsaimniekotājs var nolasīt automātiski, netraucējot dzīvokļa īpašniekus.
Visos sanmezglos ir uzstādīti iebūvējamie LED gaismekļi. Dzīvojamās telpās ir uzstādītas spuldzītes, tādējādi ļaujot īpašniekiem izvēlēties savai gaumei atbilstošus gaismas ķermeņus.
Ēkā ir iebūvēta pasīvā zibens aizsardzības sistēma.

Elektroapgādes sistēmu izbūvēja SIA "SALTEM".

 

Lifti

Divi "Schindler" jaunākās paaudzes pasažieru lifti S3100 ar īpašu veidotu iekšējo apdari (krāsoti un pulēti sienu paneļi, durvis un griesti), nogādās iedzīvotājus no autostāvvietas līdz dzīvokļa durvīm. Lifti darbojas ar bezreduktora motoru, un tie ir stiprināti armētās poliuretāna V – siksnās, kas nodrošina īpaši klusu liftu pārvietošanos. Piekļuve ēku 3. stāvam ar liftu būs iespējama tikai izmantojot īpašu atslēgu. 

Liftus uzstādīja SIA "Latvijas Lifts – Schindler".

Telekomunikācijas

Abās ēkās ir nodrošināti telekomunikāciju kompānijas „Lattelecom” sniegtie pakalpojumi (internets, telefons, TV). Katrā dzīvoklī tiks izbūvēts optiskā kabeļa pievads.

Video domofoni

Īpašnieki varēs lietot video domofonus "Commax", kuri uzstādīti pie ieejas vārtiem, pašām ēkām, kā arī pie dzīvokļu ieejas durvīm. Tādējādi, viesi varēs sazināties ar attīecīgā dzīvokļa saimnieku jau pie "Garden Apartments" teritorijas ieejas vārtiņiem. Visi dzīvokļu īpašnieki tiks nodrošināti ar magnētiskajām kartēm ieejai teritorijā, ēkā un kāpņu telpā no pazemes autostāvvietas.

Papildus tam, visi dzīvokļu īpašnieki tiks nodrošināti ar magnētiskajām kartēm ieejai teritorijā, ēkā un kāpņu telpā no pazemes autostāvvietas.

Vājstrāvu sistēmas izbūvēja SIA "DDF".

Dzīvokļu apdare

Dzīvokļu sienas un griesti ir krāsoti ar zviedru ražotāja Beckers apdares krāsu, kas nodrošina ilgstošu krāsas izturību pret putekļiem, mitrumu un, pat mazgāšanu. Pa dzīvojamo istabu perimetru ir izbūvētas ēnas šuves, kas rada plašākas telpas sajūtu. Griestu augstums dzīvojamās telpas ir 2,80m. Savukārt ap logiem ir izbūvētas  kārbas aizkaru stangu uzstādīšanai.

Dzīvojamo istabu grīdas ir klātas ar ozola massīvkoka dēļiem (vācu ražotājs "BOEN") ar fāzītēm. Dēļu biezums ir 22 mm, platums - 162 mm, garums ir 800 – 2200 mm gari. Dēļus ieklāja SIA "AUTRADE". Pa grīdas perimetru ir uzstādītas 140 mm augstas ozolkoka grīdlīstes ar iefrēzētiem ornamentiem.

Grīdlīstes uzstādīja SIA "MEŽMAĻI".

Starp istabām ir uzstādītas finierētas ozolkoka pildiņu tipa durvis. Durvis ir 2300 mm augstas un 800 – 900 mm platas. Durvīm ir 120 mm platas durvju līstes. Durvis izgatavotas Latvijas galdniecības uzņēmumā "MEŽMAĻI".

Dzīvokļu ārdurvis no finierēta riekstkoka, ugunsdrošas (ugunsdrošības koeficients EI30), ar paaugstinātu saņas izolāciju, uzstādīta ar trīspunktu slēdzene "ASSA". 

Sanmezglos uz sienām un grīdām ir uzstādītas Itālijā ražotas "Capri Ceramic" flīzes no kolekcijas "Travertini Crema". Sanmezglu griestos ir uzstādīti iebūvējamie LED gaismekļi, kas būtiski ekonomē elektroenerģiju.
Sanmezglos ir uzstādītas Latvijas ražotāja PAA akmens masas vannas un akmens masas dušas paliktņi. Ir uzstādīti Willeroy&Boch podi un izlietnes. Ir izvēlēti vācu ražotāja Grohe maisītāji un krāni un itāļu kompānijas ALPI dušas sistēma.

Katrā vannas istabā ir uzstādīti eļļas elektriskie dvieļu žāvētāji
Priekšnamu grīdas klāj itāļu ražotāja "Kerama Marazzi" kolekcijas "Passing Beige" keramiskā granīta flīzes.

Autostāvvieta

Siltināta pazemes autostāvvieta nodrošināta komfortabla (vismaz +5º C) temperatūra visos gadalaikos. Autostāvvietā izbūvēta CO nosūces sistēma, kas savāc kaitīgās mašīnu izplūdes gāzes, kā arī uzstādīta ugunsdzēsības dūmu nosūces automātika, kas atver pagrabā esošos logus,dūmu pieplūdes gadījumā.

Dārzs

Lielāko daļu (54%) no kopējās "Garden Apartments" teritorijas platības aizņem labiekārtots piemājas parks. Pa perimetru teritoriju ieskauj gan skuju, gan lapu koki. Piemājas parkā iestādīts zāliens, iedzīvotājus priecē augļu koki un dažādi dekoratīvie krāšņumaugi. Dārza celiņi klāti ar bruģa segumu, uzstādīti koka soliņi, dārza gaismekļi, laternas, rotaļu laukums  ar gumijas segumu, divas koka pergolas, aprīkotas ar dārza mēbelēm un grillu. Vakaros dārzs tiks izgaismots ar laternām. 

 Apzaļumošanas darbus veic SIA "KENDA". Žoga montāžu veic SIA "DVD Sistēmas".


Ēkas pasūtītājs: SIA "V45" reģ. Nr. 50103609931, Ģertrūdes iela 66, Rīga, tālr. 27868383

Ēkas ģenerāluzņēmējs: SIA "SALTEM", reģ. Nr. 40103231138, būvk. reģ. Nr. 7471 – R

Būvdarba vadītājs: Andrejs Kuļešovs, sert. Nr. 20 – 581, tālr. 29511930

Būvuzraugs: Ralfs Morītis, sert. Nr. 20 – 2499, Sudraba Edžus iela 23, Rīga

Autoruzraugs: AS "Palast Architekts", reģ. Nr. 40003587246, būvk. reģ. Nr. 0282 – R

Lūdzu, ierakstiet savu vārdu
Lūdzu, ierakstiet savu e-pastu.
Lūdzu, ierakstiet savu tālruni
Invalid Input

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.


© 2021 VISBIJAS 45